• Czas na spacer, czyli jak wózek wybrać?

  Dziecko szybko wyrasta z gondoli dla niemowląt i trzeba pomyśleć o wózku spacerowym.

  Sprawdź na co zwrócić uwagę kupując wózek spacerowy, by spacery sprawiały radość nie tylko dziecku, ale również rodzicom!

 • Historia wózków

  Podobno pierwsze rysunki wózków znaleziono w Egipcie. Z bardziej znanych źródeł dowiadujemy się, że pierwszy wózek skonstruował architekt ogrodów, niejaki Wiliam Kent. Pierwsze wózki były zaprzężone w konika i miały kształt muszli. Przeczytaj więcej o historii wózków!

 • Co warto dokupić do wózka dziecięcego?

  Gondola, śpiworek, poduszeczka - producenci wózków zasypują nas akcesoriami do wózków. Przyjrzyjmy się im!

 • Wózki używane

  Oszczędność czy może wyrzucanie pieniędzy w błoto? Rozpatrzmy wszystkie za i przeciw i zdecydujmy - czy warto kupić używany wózek!

 

Używane wózki dziecięce

Gdy dziecko jest w drodze rodzice rozglądają się na nowym wózkiem, chodzą po sklepach i zachwycają się kolorami i fasonami. Jednak wybór jest trudny, ponieważ na rynku funkcjonuje wiele firm oferujących wózki

Taki wózek, w zależności od rodzaju posłuży dziecku ok. trzech lat. Czy opłaca się kupić wózek nowy, czy też odkupić od koleżanki lub na aukcji? Istnieje wiele punktów widzenia na tę kwestię. To tak jak z samochodami, jedni nigdy nie kupią używanych, a dla drugich jest to norma. Podobnie jest z wózkami. Jedni rodzice nie wyobrażają sobie, żeby ich pociecha jeździła w używanym wózki, natomiast inni traktują to jako oszczędność. Jeśli należycie do drugiej grupy przed zakupem zwróćcie uwagę na kilka rzeczy takich jak stan materiału, kółek i stelaża.

Jeśli jesteśmy szczególnie zauroczeni jakimś modelem wózka to warto sprawdzić, czy ktoś nie chce odsprzedać używanego, ale wszystko zależy od tego w jakim stanie jest dziecięcy wózek używany. Czasami takie wózki, gdy nie są już potrzebne lądują na strych lub w piwnicy. Jeśli były zabezpieczone folią to nie ma problemu, ale jeśli nie to warto im się przyjrzeć. Umieszczone w wilgotnym miejscu pleśnieją, a stelaż rdzewieje. Dlatego warto najpierw zobaczyć używany wózek przed zakupem.

Inną opcją kupna używanego wózka są firmy, które zawodowo zajmują się ich renowacją. Na polskim rynku działa firma NextWay, która pod patronatem X-Landera remontuje wózki na bazie licencjonowanych produktów X-Landera, na które producent udziela gwarancji. Takie wózki można nabyć w Internecie, są dużo tańsze od nowych wózków, a ich jakość jest bardzo wysoka.

Dla każdego rodzica najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka, dlatego przed zakupem używanego wózka dziecięcego sprawdźmy dokładnie czy wszystkie części są odpowiednio skręcone i czy nie wystają, żadne elementy, które mogłyby zranić dziecko.

Nie znalazłeś odpowiedzi?

Jeśli na naszej stronie nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania zachęcamy do wysyłania zapytań pocztą mailową!

Wyślij zapytanie!